elektromontáže, elektroinstalace, elektro projekce, veřejné osvětlení

Veřejné osvětlení Statutárního města Liberec pod správou ELMOS LIBEREC s.r.o.

Přidáno: 27. 6. 2013

liberec-znak-150ELMOS LIBEREC s.r.o. začal počátkem května roku 2013 zajišťovat správu veřejného a slavnostního osvětlení, včetně signalizačního zařízení pro Statutární město Liberec.

Statutární město Liberec od smlouvy s původním správcem, společností Eltodo-Citelum, odstoupilo loni v květnu a chtělo převzít správu osvětlení od letošního ledna. Podle právníka města Martina Heřmánka bylo důvodem opakované porušování smlouvy ze strany firmy Eltodo-Citelum v předchozích dvou letech (2011-2012).

Eltodo-Citelum s výpovědí smluvního vztahu nesouhlasí a žádá soud o rozhodnutí odstoupení od smlouvy za neplatné. Předběžným opatřením si Eltodo-Citelum chtělo zajistit správu veřejného osvětlení a signalizace až do konečného verdiktu. Okresní soud Eltodu vyhověl, krajský soud ale předběžné opatření zrušil a čeká se tedy na další verdikt odvolacího soudu.

Aktuálně komplexní správu veřejného osvětlení v Liberci od počátku května zajišťuje naše společnost ELMOS LIBEREC s.r.o., která prováděla i výměnu světelného signalizačního zařízení na křižovatce Jablonecká, Na Bídě. Námi poskytovaná komplexní správa obsahuje spolehlivý provoz osvětlení veřejného prostranství, významných objektů a světelně signalizačních zařízení včetně nutného servisu, údržby a oprav. Více informací co taková individuální komplexní správa obsahuje, se dočtete v naší sekci služeb: Veřejné osvětlení.

Nejnovější článek shrnující celkovou situaci veřejného osvětlení v Liberci byl publikován dne 25. 6. 2013 na www.libereckadrbna.cz.

Nehoda autobusu Na Bídě, Liberec